ابر رایانه چیست؟

فاصلهی خورشید از زمین چیزی در حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتر یا حدود هشت دقیقه نوری است. همهی روزهای ماه رجب بسیار ارزشمند هستند از جمله شب مبعث پیامبر اکرم که شب بسیار پر خیر و برکت و مهمی است. مردمان بدوی نقب و سینا نیز این ستاره را به نام سهیل میشناختند و همراه با ستارهی پولاریس برای مسیریابی در شب استفاده میشده است. گرچه این ستاره برای یونانیان و رومیان باستان قابل مشاهده نبود اما برای مصریان باستان و مردمان ناواهو، چین و هند و آریاییها شناخته شده بود. اما میتوان آنها را همچون ستارهای پرنور با چشم غیرمسلح در آسمان دید. چرا که با بررسی خورشید میتوان به شناخت بهتری از ستارههای مشابه آن دست پیدا کرد. ب: هفت به عنوان نماد کثرت؛ چرا که گاهی در عرب کلمه «هفت» به کار میرود و معنای کنایی آن (تعداد زیاد و کثیر) مراد است. 2. تورات از کلمه عبری تورا، به معنای اخص به اسفار خمسة عهد عتیق (پیدایش، خروج، لاویان، اعداد و تثنیه)، کتابهای انبیا (ابراهیم(علیه السلام)، اسحاق(علیه السلام)، یعقوب(علیه السلام) و ایام بنیاسرائیل در صحرای سینا) و نیز توصیههای موسی(علیه السلام) در اخلاق و شریعت اطلاق میشود؛ ولی معمولاً تمام عهد قدیم را نیز تورات میگویند. این ستاره به افتخار بارنارد، اخترشناس شناختهشده، نامگذاری شده است.

این ستاره در قرن هفتم میلادی توسط دانشمندان اسلامی به نام سهیل نامگذاری شد. در ادبیات ودایی این ستاره نماد عالمی مورد احترام به نام آگاستیا در مذهب هندو میباشد که در ۶ یا ۷ قرن پیش از میلاد می زیسته است. خورشید در حال حاضر در حال حرکت در میان ابر میان ستاره ای محلی در حباب محلی در لبه ی بازوی جبار در کهکشان راه شیری است. با این حال کلیه اطلاعات لازم (نمادهای مربوط به اجزای خواب، تعبیر معبرین قدیمی و اسلامی، تفسیر تحلیلگران خواب و رویا در عصر جدید و …) در مقالات متعددی (تعبیر خواب آنلاین) دسترس خوانندگان گرامی ستاره قرار داده شده است. بارنارد متوجه شد که این ستاره با سرعت بالایی نسبت به ستارههای دیگر در حال حرکت است. اگرچه او ستارهی بارنارد را کشف نکرده است اما او برای اولین بار موفق به کشف «حرکت خاص» قابل توجه این ستاره شد. نکته: قبلاً بیان شد که یهودیان و مسیحیان نیز آسمان معنوی راقبول داشتند.

و از سویی دیگر برخی از ستارههای پرنور آنقدر از زمین دور هستند که اگر در فاصلهی نزدیکتری قرار داشتند درخشششان با ماه قابل مقایسه میشد! و شش جهان دیگر در طبقات فوقانی ما قرار دارند که در فرهنگ اسلامی موسوم به ملکوت و جبروت و لاهوت و غیره می باشد. آیا در جهان تنها همین یک زمین هست یا تعداد آن بیش از این است؟ اینها از سوالاتی است که دانشمندان سعی در حل آن به وسیله ابر رایانه دارند. اخترشناسان چگونه از میان 30000 خط موجود در طیف خورشید خطوط مربوط به عناصر خاص را باز می شناسند؟ تصور کنید با از بین رفتن مقاومت الکتریکی، چه مقدار انرژی در بحث انتقال (خطوط برق)، مصرف کمتر انرژی در باتریها، کامپیوترهای سریعتر و خنکتر و … «اشکان ابوالحسنی» دانشجو مقطع دکتری واحد علوم و تحقیقات تهران در رشته مهندسی برق مخابرات، گرایش میدان و امواج است. این ستاره در فاصلهی ۳۰۰ سال نوری از زمین قرار گرفته است. آلفا قنطورس در صورت فلکی قنطورس و در نیمکرهی جنوبی آسمان قرار دارد. این ستاره یک غول سفید و درخشانترین ستاره در صورت فلکی جنوبی «کارینا» (Carina) و دومین ستاره درخشان در آسمان شب است.

این ستاره که با نام آلفای شاه تخته هم شناخته میشود یک غول سفید است که درخشانترین ستاره در صورت فلکی جنوبی شاه تخته و دومین ستارهی درخشان آسمان شب است. این سیاره فراخورشیدی پروکسیما b نام گرفت. طرحی گرافیکی از سیاره فراخورشیدی پروکسیما b و ستاره پروکسیما قنطورس. در سال ۱۳۹۵ یک سیاره فراخورشیدی با اندازهای در حدود اندازهی زمین به دور پروکسیما قنطورس کشف شد که نام این ستاره را بیش از پیش بر سر زبانها انداخت. اولین ستاره از این سه ستاره سهیل نام دارد. برای چینیها این ستاره با نام ستارهی مرد کهنسال شناخته میشود و توسط ستاره شناسی چینی به نام یی زینگ در سال ۷۲۴ میلادی بر روی نقشه نشان داده شد. 9) دورههای کلفی : نخستین بار در سال 1843 میلادی دورهای برای شدت کلفها پیشنهاد شد و این دوره از آن زمان به بعد مورد تایید قرار گرفته است. برای اروپاییان اولین باری که این ستاره مورد توجه قرار گرفت در سال ۱۵۹۲ و بود که رابرت هیو در کتاب خود مشاهداتش از این ستاره را همراه با آلفا قنطورس و آخرالنهر ثبت کرد. برای پاسخ به این سوالات و آشنایی با انواع ابرها با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید