اطلاعات از کجا پدید آمده است؟

همچنین در گزارش دیگری عنوان شده بود که این بسته الحاقی تا حدودی شبیه به God of War خواهد بود. وایکینگ ها اعتقادشان بر این بوده که هنگام استفده از این طلسم چشمان دشمن بروی آنها بسته میشود و در دل دشمنانشان القای ترس میکند. همچنین این آپدیت شامل چندین اصلاحیه خواهد شد که برخی مشکلات بازی را برطرف میکند. فریگ دارای بیش از ده خدمتکار بود که برخی از مشهورترین آن ها عبارتند از: هلین ایزدبانوی محافظت، گنا ایزدبانوی پیام رسان که سوار بر اسب خود در آسمان ها می تاخت و فولا الهه ی زایش و تولد بودند.

نیفل هایم دارای نه رودخانه ی یخی است و سردترین و تاریکترین سرزمین در جهان به شمار می رود. آسگارد یکی از نه بخش جهان در کیهان شناسی نورس و اقامتگاه ازیرها خدایان جنگاور اسکاندیناوی است.آسگارد که در میان نه بخش جهان بالاتر از دیگران و در آسمان جای دارد، با دیوار بلندی از سنگ های بزرگ محافظت می شود. بالدر رب النوع نور، لذت، پاکی، معصومیت و دوستی در اساطیر اسکاندیناوی است.

اسطوره های شمال اروپا، فقط داستان های پر شاخ و برگ را بازتاب نمی دهند، بلکه آن دیدگاهی که انسان و هستی در چنگ نیروهای متضاد قرار دارند را نیز منعکس می کنند. از دید کیهان شناسان مسلمان، این دو دسته از اسماء به نحو آهنگین عمل می کنند تا گیتی را به عرصه هستی بیاورند. این علم زیرشاخهای از علم ستاره شناسی به حساب میآید که در آن ستاره شناسان با در نظر گرفتن الگوهای علم ریاضی بر روی جهان و مقایسهی آنها به ناشناختههای گیتی در زمان گذشته، حال و آینده پی میبرند. یوبیسافت قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد هفته آینده بهروزرسانی جدید بازی Assassin’s Creed Valhalla را منتشر کند.

او مانند فریا بر باروری ، عشق تسلط دارد ، اما همچنین بر خانه داری ، ازدواج ، مادری و هنرهای داخلی حکمرانی می کند. اما اتصال انرژی خلا به ثابت کیهان شناسی کار ساده ای نیست. وی که از سوی سازمان فضایی ایران دبیر علمی این همایش شده بود، خاطر نشان کرد: قرآن کریم کتاب دانش های طبیعی نیست تا هر نوآور و نواندیشی بر پایه آن کاری کند و از آن بهره گیرد.

اگر انسانی نباشد بله جهانی وجود دارد که قابل محاسبه هست ولی محاسبه گری نیست پس انسان صرفاً کاشف این آگاهی است نه سازنده آگاهی مانند رادیو که صرفاً آشکارساز امواج رادیوئی است نه سازنده آن،ممکن است هزاران هزار سیگنال رادیوئی از بدو خلقت وجود داشته و دارند که توسط رادیوئی کشف نشده اند و اصل وجود نداشتن رادیو حاکی ازعدم وجود امواج الکترومغناطیس نیست پس می توانیم بگوئیم در فرض عدم حضور انسان اطلاعات وجود دارد و سنن و قوانین بر جهان مستولی است چه انسان آنها را کشف بکند چه کشف نکند ،سالهای سال انسان از وجود جاذبه بی اطلاع بود و آگاهی نداشت ،آیا جاذبه وجود نداشت ؟

در کیهان شناسی نورس یکی از نه بخش جهان، نیفل هایم است که در دوردست ترین مناطق شمالی گینونگالپ از یخ و مه پوشیده شده است. علم کیهان شناسی ( جهان شناسی ) به مطالعه، کشف و تکامل ناشناختههای عالم میپردازد. اگر این برآورد درست باشد و چگالی کنونی کیهان بیشتر از آن باشد، انبساط جهان کند خواهد شد و جهان هستی شروع به انقباض می کند تا در نهایت فرو می پاشد. بنابراین حرکت مکانی ابتدا رخ میدهد، سپس حرکت کیفی و بعد از آن حرکت کمی.اما از آنجا که حرکت بر کون و فساد مقدم است، پس میتوان گفت بعد از حرکت کمی، کون و فساد رخ میدهد.ارسطو در خصوص تقدم حرکت مکانی بر کون و فساد نیز استدلالی اقامه کرده است که بطور خلاصه چنین است:کون و فساد از طریق تکاثف و انبساط که همان تجزیه و ترکیب است رخ میدهد و برای تجزیه و ترکیب شدن به اشیا باید بر حسب مکان تغییر یابند.

منجمان در این دوره معتقد بودند باید زمین مرکز جهان باشد و تمام اجرام آسمانی، به دور او که ساکن است، بگردند. برای نمونه میتوان از کتب نام بردهی اعجاز قرآن از نظر علوم امروزی «یدالله نیازمند»؛ رسالت قرآن در عصر فضا «سید عبدالرضا حجازی»؛ هفت آسمان «محمد باقر محمودی»؛ زمین آسمان و ستارگان از نظر قرآن «آیت الله محمد صادقی»؛ دانش عصر فضا «آیت الله حسین نوری». در این مرز و بوم شمال اروپا، خدایان بر روی شاخه های درختان بزرگ زبان گنجشک به نام فرن ایگدرازیل سوار می شوند که اژدهائی به نام نیداهوس ریشه هائی که زمین بر پایه ی آنها استوار است میجوند.

او بسیار زیبا، خردمند و خوش زبان بود، هرچند که قدرت کمی داشت. ادای شاعرانه نام مجموعه ای از اشعار به زبان نورس باستان است. این مرد بوری نام داشت. بور از نخستین مخلوقات و پسر بوری است. بور و بستلا که نیمه ایزد و نیمه غول بودند، صاحب سه فرزند شدند که به عنوان سه ایزد نخستین لقب گرفتند: اودین، ویلی و وه. اودین فرزند بور و بستلا است. اودین ایزد ترس آور جادو، جنگ و خرد بود و برای پیروزی در جنگ ها فرا خوانده می شد. در داستان های این منطقه مانند اسطوره های یونانی جنگ های بین خدایان و غولان و مبارزه میان قوه ی عاقله نظم دهنده و قدرت های بی نظم آشفته، امری دائمی است، اما در سرزمین اسکاندیناوی جنگ و تعارض وقفه ناپذیر است و با شدت و خشونت هرچه بیشتر وقوع می یابد و پایان جهان بسیار نا امید کننده و یأس آمیز است.

او به داشتن قدرت پیشگویی شهرت داشت، با این حال آنچه را می دانست آشکار نمی کرد. با توجه به این که «ظلّوا» دليل بر استمرار كاري در روز مى باشد، می توان دلیل اینکه کفار، عروج در آسمان را تخطئه مي كنند و آنچه با چشم خود می بینند را باور نمی کنند این باشد که در روز روشن، آن ها بر فراز خود فضای نیلگون را مشاهده می کنند اما وقتی که بالا برده شوند و از جوّ خارج گردند، به یکباره همه جا را تیره می بینند که خورشید در یک جای آن نور افشانی می کند و ستارگان در همه جا دیده می شوند.

به دیگر سخن اگر پرسیده شود که تائو خود یین است یا یانگ، یک پیرو کنفسیوس شاید بیشتر دوست داشته باشد که پاسخ دهد، تائو خود یانگ می باشد، در حالی که یک تائوئیست احتمالا دوست تر خواهد داشت که بگوید تائو، یین است. معبد خدایان یونانی پر نور و درخشان مانند یک عرصه فتح و افتخار است، ولی مجمع خدایان شمالی آشفته و مغشوش مانند صحنه کارزار و مبارزه است.

بر طبق این نظریه، مجموعه اين جهان در یک نقطه متمرکز بوده و بر اثر انفجاری بزرگ ستاره ها و کهکشان ها و از جمله منظومه شمسي و كره زمين به وجود آمده اند و در نتیجه آن انفجار، جهان همچنان در حال گسترش است. این امر که حقیقت الهی خود را از طریق عالم آشکار می کند، با روشن شدن صفات متقابل و متضاد می تواند از منظر مسلمانان تبیین کند که چرا عالم خود بمانند مجموعه ای از تضادها به نظر می آید. نیمی از اشعار این مجموعه مربوط به ایزدان، غولان و دورف ها است و این روایت ها به شکل گفتگو و شامل محتوای معمایی و ماجراهایی است که طی آن تعارض و نیرنگ های طنزآمیز و یا غمناک روابط این مخلوقات را آشکار می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید