خاک چیست ؟

هدف بهسازی خاک، به کارگیری ترکیبی از روش های مختلف، جهت بهبود خواص خاک می باشد. برای پیوندک از سرشاخه گردو استفاده می شود. برای پیوند گردو از روش پیوند رولپه استفاده می شود. پیوند زدن درخت به شیوه لوله ای برای درختانی که کمتر از یک سانتی متر قطر دارند، استفاده می شود. این پیوند به شکل لوله ای از پوست درخت جدا شده و دارای یک جوانه می باشد. این سرشاخه یک ساله باید دارای سه جوانه باشد. در این پیوند پیوندک و پایه دارای قطر یکسان می باشند. در این صورت می توان به موفقیت پیوند زدن امیدوار بود. در این روش بر خلاف اسکنه، شکاف بر روی پیوندک انجام می گیرد. قسمت بریده شده پیوندک در پایه جای می گیرد. در این روش نیز پیوندک در قسمت زیر پوست پایه جای می گیرد. پیوندک از سمت بالا بر روی پایه قرار می گیرد. دو سمت پایه به شکل اریب برش داده می شود و آن گاه پیوندک بر روی آن جای می گیرد.

آن گاه در ۲٫۵ سانتی متری فوقانی جوانه یک برش به شکل کج به سمت درون ساقه هدایت می گردد. پیوندک نیز با طول ۱۲ تا ۲۰ سانتی متر از شاخه جدا شده و در قسمت پایینی آن یک برش به شکل اریب دیده می شود. سپس روی خطوط تعیین شده، شیاری به ابعاد حداقل ۴۰ × ۲۰ سانتیمتر، به منظور جمع آوری هرز آبهای سطحی بین دو خط تراز و جلوگیری از فرسایش خاک حفر و در داخل آن، چاله احداث می شود. بعدها این آبهای جاری سرازیر و در گودی جمع میشد. از کهن ترین روش های پیوند زنی درخت بوده و باغداران از این روش استفاده می کنند. این پلاستیک برای حفظ رطوبت محل پیوند ضروری است. این لایهها را خاک سطحالارضی Top Soil گویند. لئوناردو دی کاپریو ستاره دوست داشتنی دنیای هالیوود که از بنیان گذاران شرکت فیلمسازی Appian Way است قرار است با همکاری In Good Company Films که یک شرکت فیلمسازی دانمارکی است، سریال جدیدی به نام جزیره را بسازد. بهسازی خاک با استفاده از میکروپایل ها از پیشرفتهترین روش های بهسازی بوده که با نام روش ریزشمع نیز معروف است. این زمان قبل از وقوع یخبندان می باشد. چند تن از وزیران و اعضاء دولت، امروز با حضور در شهرستانهای مختلف استان، از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم این مناطق آشنا خواهند شد.

این هفت چنار دیروز، امروز تنها با دو چنار در بریانک زنده است. رئیس جمهور امروز جمعه 20 اسفند ماه 1400 در هفدهمین سفر استانی به مازندران سفر کرده است که در این سفر 16 عضو کابینه رئیس جمهور همراهی میکنند. ۵- جوانههای واقع بر روی قسمتهایی از شاخه که جریان شیره خام در آنجا بیشتر است به صورت شاخههای جوان تکامل یافته و تولید چوب میکنند. حتی آنچه امروزه اخترشناسان درباره سطح ماه میدانند، بیشتر از دانستههای زمین شناسان درباره سطح زیر اقیانوسهای زمین است. فرسایش شیمیایی بر روی خاکها و سنگهای روی زمین، سبب آزاد شدن فسفر میشود که اکثراً واردچرخه بیولوژیکی می شوند، به این صورت که گیاهان فسفر را ازخاک جذب می نماید و از این طریق جانوران فسفر را ازگیاه می گیرند. به عنوان نمونه زمینهای شور ابرکوه حاصل شور بودن آب زیرزمینی و یا سنگ اصلی شور این مناطق است. برای موفق بودن پیوند زدن درخت از یک پلاستیک در محل پیوند استفاده می شود. به پیوند اسکنه بسیار شباهت دارد.

در غیر این صورت به ثمردهی نخواهد رسید. برای این پیوند شاخه هایی با قطر تقریبی یک تا ۲ سانتی متری به کار می رود. برای انجام این پیوند باید پیوندک و پایه هم قطر را انتخاب کنید. از گونه ای انتخاب شود که شرایط تکثیر مناسبی داشته باشد. برای این یپوند نیز از پیوندک و پایه با قطر یکسان استفاده می شود. این پیوند در حداقل زمان ممکن نتیجه خواهد داد. کرم ها و حشرات دیگر برای خاک مفید بوده و باعث اکسیژن رسانی به تمامی قسمت های آن شده و همچنین تجزیه مواد آلی شده که در نتیجه رشد بهتر گیاه می شود . این جوانه به شکل دلخواه در جهت طول ساقه در قسمت زیر پوست جای می گیرد. ابتدا جوانه زنی انجام می گیرد. آن گاه برشی در قطر پایه شکل می گیرد. زمانی که دو درخت در سایش با یکدیگر واقع می شوند، پوست میان آن ها خورده می شود. پایه نیز بدین شکل فراهم شده و نواحی زایشی آن ها در تماس با یکدیگر واقع می شود. درختی که در این تصویر میبینید، در واقع درختچهای است که از بوتههای گل شکل گرفت است. این روش زمانی که پیوندک و پایه هر دو در وضعیت استراحت قرار دارند و درخت پوست دهی ندارد، استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید