در زندگی و آثار مولانا

در این مطلب مجموعه ای از شعرهای عاشقانه زیبا ، متن های زیبای ابراز عشق، عکس نوشته های عاشقانه، شعر و متن های غمگین، شعرهای عاشقانه غمگین، عکس های عاشقانه، متنهای رمانتیک ، شعرهای دلتنگی ، متن و شعر غمگین ، شعر تنهایی، اشعار عاشقانه را گردآوری کرده ایم که امیدواریم مورد پسند شما قرار گیرد. شعر کوتاه میتواند در موضوعات و دستههای مختلفی قرار گیرد. یاور عباس، از شاعران فارسیسرا از کشمیر، نیز در ادامه این مراسم، ضمن بزرگداشت یاد استاد شهریار، او را از چهرههای تأثیرگذار شعر فارسی پس از انقلاب اسلامی دانست و گفت: شهریار در شعر انقلاب سهم بزرگی دارد، او سرودههای فوقالعادهای درباره انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی(ره) دارد.

نباید زن پسر مردی شود که با این ثروت و امکاناتی که دارد، که میتواند پسرش را به بهترین دانشگاهها بفرستد، به او میگوید بیا با خودم کار کن، پول توی گچ و سیمان است. باز هم تلاش کن، باز هم شکست بخور. مثنوی عرفات هم از آثار اوست که به زبان شیرین فارسی نوشته شدهاست. وی نثر خویش را با شعر ممزوج کرده و جای جای به غزل ها، رباعی ها، مثنوی ها و قطعه هایش استناد می کند.

خیلی عجیب است ها! این طور حرف نزنید مامان، خیلی سبک است. رمان عاشقانه گندم نوشتهی مرتضی مودبپور جزو بهرتین رمانهای عاشقانهی ایرانی است. رمان عاشقانه پریچهر نوشتهی مرتضی مودبپور میباشد که موضوعی عاشقانه و طنز داشته و خوانندگان این رمان رضایت کامل را از آن دارند. داستان رمان پنجره داستان زندگی دختری به نام مینا با چشمان تیلهای است که عاشق و دل باختهی همسایهشان که معلم ادبیات نیز است میشود.

او با متوجه شدن این جریان دچار بیماری روحی میشود و در همین زمان اتفاقاتی روی میدهد که… سلام بر پای استوارت که تا پایان ایستادگی ایستاده است ؛ تو را می ستایم و دستان پر مهرت را می فشارم. از جمله شعرهای معروف او می توان به صدای پای آب، مسافر و شرق اندوه اشاره کرد. از سال 84 و با نام “ادبستان شعر و هنر” در بلاگ ساز های بلاگفا و رزبلاگ با شما بودیم،اما برای آشفتگی های فراوان این دو بلاگ ساز و همچنین حذف شدن نوشته ها،بر آن شدیم که برای ماندگاری و پایداری بیشتر نوشته هایمان،تارنمای خود را بسازیم،اینگونه بود که “ادبستان شعر پارسی” در سال 97 آغاز به کار کرد.

تأثیر شعر آلمانی بر شعر فارسی را باید در نیمه اول قرن بیستم و در ترجمههایی که از شعر شیلر در مطبوعات آن سالها نشر یافته است، جستجو کرد. حال آنکه با تابستان گرم اصفهان باید چه کنم و چه نکنم؟ چه میخواهی تو از جانم؟ تو از آنــــــجا بغلم کن ! تمام تلاشت را بکن و به بهترین شکلی که میتوانی کار کن. شاعر در ابتدا ممدوح را رفیع مکانی می داند که حتی ساکنان فلک (فرشتگان) بر آستان او سر بندگی می سایند، سپس در ادامۀ یادآور می شده که بیان کردن و شرح حال خسته دادن نیاز نیست زیرا که تو از حال خسته دلان و عاشقان خود آگاهی داری.

تو اتاقم که پنجرهش به باغ وا میشد، رو تختم دراز کشیده بودم و داشتم فکر میکردم. منم دراز کشیده بودم و بهشون نگاه میکردم. نگاه کن! حالا هر کی رد میشه میگه این پسره توی شلوارش بیتربیتی کرده ! نگاه کن! تا زیرشلوارم خیس آب شد! ولی نباید با پسری ازدواج کند که خیلی راحت دانشکده را ول میکند و میرود دنبال کار پدرش. شاعران معاصر ایرانی -از احمد شاملو و شعرهایی که برای عشق خود یعنی آیدا گفته، تا نیما یوشیج و شعری بهنام افسانه که برای عشق نافرجامش سروده- شعرهایی عاشقانه دارند که خواندنشان میتواند درون پرتلاطم و غمگین عاشقان را زیر و رو کند.

از زاویه ای غیر عرفی می نگرند و به خلاف آمدِ عادت در مورد آن به قضاوت می نشینند، یعنی به انتقاد و نگرش منفی نسبت به آن چیزی می پردازند که در عرف و هنجار و عادت دیرینه ی ادبی، به ستایش و نگرش مثبت پیرامون آن پدیده ی شعری پرداخته شده و یا به ستایش و نگرش مثبت نسبت به آن چیزی می پردازند که در عرف و هنجار ادبی، با انتقاد و نگرش منفی با آن برخورد شده است. روش من در شناخت سخن بیدل، شناورشدن، فرو رفتن و درنگ کردن در شعر است؛ یعنی درآمیختن با متن و استغراق در آن.

صدا در اتاق خالی میپیچد، همه چیز برای رفتن و نقل مکان آماده است. همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد نویسنده رمان عاشقانه بامداد خمار فتانه حاج سید جوادی است که از نویسندگان برتر ایرانی میباشد. امیدواریم که این مطلب نیز مورد پسند شما قرار گرفته و مفید بوده باشد. شعر در مورد زن و مقام زن و ارزش زن ، شعر در مورد زن خوب و بد و از دست رفته و زیباترین اشعار در مورد زن در سایت پارسی زی . او در دانشگاه عاشق پسری از طبقهی پایین شده است و برخلاف مخالفت خانوادهاش میخواهد با پسر مورد علاقهاش ازدواج کند.

نباید زن مردی بشود که پدرش اسم خودش را هم بلد نیست امضاء کند. بخش مهمی از اشعار در جوانی و میانسالی از بین رفته ولی همه بینظیر است و میتوان این بینظیری را در یکی از آخرین اشعارشان در اسفند 67 دید که فرمودند غم مخور ایام هجران رو به پایان میرود. مصرع “یکی مستی خوشآمیزی، که وصلش جاویدان باشد” اشاره به خود مولاناست به معشوقة اصلی، که مراد همان خداوند است، به وسیلة شمس رسیده و وصالش آرزوی همیشگی مولاناست. منظور بیدل از اینکه یک را در هزار می­کند این است که منشأ تمام کثرات یک وحدت است.

یه باغ حدود بیست هزار متر! هزار سال شعر زیبا و ناب فارسی، سند محکمی است بر روحیهی عاطفی ما ایرانیان. ایرج میرزا به زبانهای فارسی، عربی و فرانسه تسلط داشت و روسی و ترکی نیز میدانست و خط نستعلیق را خوب مینوشت. یکی از بهترین شاعران ایرانی، مولانا جلال الدین است که اشعار او امروزه نیز ورد زبان بسیاری از افراد است. مولانا در مثنوی معنوی صرفا یک شاعر نیست . کتاب مثنوی از یک مجموعه شش جلدی تشکیل شده است.

شما میتوانید معرفی رمان را خوانده و در صورت پسند اقدام به خرید رمان از فروشگاههای معتبر کتاب کنید. اگر از علاقمندان به شعر و شاعری هستید و از خواندن کتابهای شعر لذت میبرید توصیه میکنم به آسانی از فروشگاه کتاب گاج مارکت خرید خود را انجام دهید. در طي سه قرن پيش از روزگار زندگي او, درباره اقسام علوم ادبي , فلسفي , ديني و غيره به همت دانشمندان و شاعران و نويسندگان نام آور ايراني مطالعات عميق انجام گرفته وآثار گرانبهايي پديد آمده بود.

از این تحقیق چنین برمیآید که بیدل دهلوی یکی از پرکارترین شاعران سبک هندی است که اشعارش سحرانگیز و شورآفرین است؛ و صور خیالش خلاقانه و نگاهش فلسفی و عرفانی و دلیل نامفهوم بودن و یا سخت و دشوار بودن زبان او را میتوان از یکسو مضامین و آفرینشهای خلاقانه و تصاویر استعاری و از سویی دیگر گستردگی عرفان و وحدت وجودی ابن عربی دانست و برای درک بهتر اشعار او باید با افکار و اندیشههای او و برخی موتیوهای پرکاربرد ایشان بیشتر آشنا شد. با اینکه نخستین نمونههای شعر آلمانی و ترجمه آنها به زبان فارسی در آغاز قرن بیستم از مهمترین عوامل تحول شعر جدید ایرانی به حساب میآیند، باید بپذیریم که شاعران آلمانی از شاعران فارسی بیشتر تأثیر پذیرفتهاند.

اسمشو باید میذاشتند شرکت هواپیمایی اتو معلق! خونه ما، یه خونه قدیمی آجری دو طبقه بود گوشهی باغ خیلی خیلی بزرگ. خیلی خوب ازمون پذیرایی کردند که آرزوی دیدار مجددمون را هم دارن؟ کاوه پسری بداخلاق و خشن است که چندین باز از خطاهای مینا در کلاس درس میگذرد و چون کاوه به دلیل همسایگی با مینا رفت و آمدهای خانوادگی با ـنها دارد بعد از مدتها به مینا میفهماند که او نیز عاشق مینا است اما کاوه در این میان مجبور به قبول چیزی میشود که برای مینا ضربهی بسیار بزرگی است. اما طی اتفاقاتی یکی از اعضای این خانواده متوجه میشود که عضوی از این خانواده نیست و بچهای سر راهی است و این خانواده فقط او را بزرگ کرده است.

یکی از اونایی که بلده ولخرجیهات رو جمع و جور کنه ، بلده تورو مرد زندگی کنه ، بلده خودش زن زندگی باشه . جلد چهارم کلیات که چهار عنصر، رقعات، و نکات را دربرمیگیرد در ماه جوزای ۱۳۴۴ شمسی یکی بعد دیگر از چاپ برآمدند. به این ترتیب اتفاقهایی در آن روستا رخ میدهد که… می توانید این اشعار زیبای کوتاه و بلند را برای برادر عزیزتان بفرستید و احساسات خود را برای او بیان کنید. سودابه از جای خود بلند شد. لبخندی کنج لبانم از خیال و توصیف هر روزهام به یادگار نشست و پشت بند آن صدای بلند هوارهای آبجى سودابه.

صدای جیک جیک گنجیشکا ازخواب بیدارم کرده بود. پسر نزدیک بود بزنه بهتها! کاوه- چرا اینقدر طولش دادی پسر؟ من دیگر نیستم، نیستم تا که به جانب تو بازگردم و با لبخند که دریچهای است به سوی فضای نیلی و زندهی دوست داشتن شب را در دیدگان تو بیارایم، نیستم تا که بگویم گنجشکها در میان درختان نارنج با هم چه میگویند، جیرجیرکها چرا برای هم آواز میخوانند، و چه پیامی سگها را از اعماق شب برمیانگیزد.

دیدگاهتان را بنویسید