سیاست کار است یا زندگی – مصادیق – سوره اندیشه

و ما این را به صورت یک سیاست ابلاغ کردیم(۱۳) که همان سیاست «اقتصاد مقاومتی» است که این باید بشدّت و با جدّیّت دنبال بشود. این هم ممکن است؛ این را من نمیگویم، صاحبنظران اقتصادی میگویند، دلسوزان میگویند؛ میگویند این کار ممکن است، ظرفیّتهای داخلی خیلی فراوان است. نشریه «اقتصاد باثبات و توسعه پایدار» دارای خطمشی بسط و گسترش مطالعاتی است که با بررسی و مطالعه دقیق شرایط اقتصادی کشور و بررسی اهداف اقتصادی کشور به ارائه راهکارها و تدابیر اقتصادی پرداخته و با نقد و بررسی برنامهها اهداف و سیاستهای اقتصادی شرایط موجود را با رویکرد حداقل نمودن آسیبهای ناشی از اجرای سیاستها و تدابیر اقتصادی به شرایط مطلوب اقتصادی که متضمن پایداری و ثبات است نزدیک نماید. دانشکده علوم انسانی در سال 1395 با تاسیس رشته مدیریت صنعتی کار خود را آغاز و با توسعه سایر گروه­ها و رشته ها گسترش یافت. کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری می باشد. کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به روزنامه اقتصاد مردم بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است. کلیه حقوق مادی و معنوی انتشار هر مقاله در یکی از نشریات دانشگاه امام صادق علیهالسلام، برای آن نشریه محفوظ است و آن دسته از نویسندگان مقاله که درصدد انتشار مقاله در مجموعه مقالات، یا بخشی از یک کتاب هستند، لازم است با ارائه درخواست کتبی، موافقت نشریه را أخذ نمایند.

لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید. مقالات ارسالی تنها در قالب تعیین شده مجله مورد بررسی اولیه قرار می گیرند و در صورت عدم رعایت ساختار مورد نظر، مقالات ارسالی وارد فرایند داوری نخواهد شد، جهت دریافت قالب خام نگارش مقاله کلیک نمایید . به منظور تضمین اصالت مقالات منتشر شده و جلوگیری از نقض اصول اخلاقی نشر در حوزه سرقت علمی، تمام مقالات ارسالی توسط سامانه مشابهت یاب سمیم نور، بررسی خواهند شد. هر گونه بهرهبرداری از فایل مقاله یا لینک دسترسی آن و بازنشر آن بهصورت چاپی و الکترونیک -خصوصاً در فضای مجازی- بدون رضایت دانشگاه امام صادق علیهالسلام نقض حقوق دانشگاه تلقی و زمینه تعقیب قضایی دارد. نشریه اقتصاد و الگوسازی در دو نسخه چاپی و آنلاین منتشر میشود. نشریه اقتصاد و الگوسازی، یک نشریه با داوری محرمانه از سوی دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از 10 دانشگاه پیشرو و برتر در ایران منتشر میشود. علیایّحال، کارهای زیادی هم دارد در مورد اقتصاد مقاومتی انجام میگیرد و دفتر ما هم دائماً دارد رصد میکند کارهایی را که دارند میکنند. خب، در اقتصاد مقاومتی ارتباط با دنیا وجود دارد؛ منتها گفته میشود که اعتماد بایستی به مردم باشد؛ اقتصاد درونزا و برونگرا.

از همین تحریم هم ما برای مقاومسازی اقتصادمان استفاده خواهیم کرد؛ یعنی همین تحریم انشاءالله موجب خواهد شد که اقتصاد ما مقاومسازی بشود و بتوانیم یک اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه را در کشور انجام بدهیم. دسترسی همگانی به اطلاعات پزشکی در بستر شبکههای الکترونیکی یک رؤیا نیست آن را به وضوح میتوان در سازمانهای درمانی که به این سیستمها نزدیک شدهاند مشاهده کرد. 3- ایجاد دسترسی به شبکههای اطلاعرسانی جهانی صرفاً ازطریق نهادها و مؤسسات مجاز. یک منبع جدید برای منابع اولیه به معنای ایجاد ظرفیت جدید برای تولید کالاها و خدمات است. هدف از تجمیع این فعالان در شهرکهای فناوری ایجاد همافزایی و تجاریسازی فنّاوری و تسهیل فرآیند جذب، ارتقا و انتشار فناوری در صنایع کوچک است؛ بهنحویکه تمامی و یا بخشهای عمدهای از فعالیتهای تجاریسازی فنّاوری در این شهرکها بهصورت حرفهای قابل انجام میباشد. بنابراین عده ای بیشتر مایلند تا عبارت «فناوری اطلاعات و ارتباطات» ( Information and Communications Technology ) یا به اختصار ICT را به کار برند. گروه اقتصاد از سال 1355 کار خود را آغاز نمود و درحال حاضر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.این گروه در حال حاضر، دارای 11عضو هیئت علمی شامل 1استاد،6 دانشیار، 4استادیار است.

یکی از مهمترین موارد، الگوریتم مربوط به دور زدن ورژن جدید محدودیتهای LHR برای پردازندههای گرافیکی GA102 و GA104 است که توسط این گروه به فروش گذاشته شد. نیروی انسانی متخصص و ماهر، عامل اصلی تولید کالاها و خدمات جدید در اقتصاد است. گروه اقتصاد در سال ١٣٧٦ با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته ی اقتصاد و بستر سازی برای رشد و توسعه اقتصاد کشور، با پذیرش دانشجو در دورهی کارشناسی در رشته ی علوم اقتصادی گرایش بازرگانی فعالیت خود را شروع نمود. در صورت کمبود نیروی کار متخصص، فعالیت ها با راندمان پایین تری انجام می شوند، کیفیت کالاها افت کرده و توانایی رقابت با نمونه های خارجی وجود ندارد. به این ترتیب در رویکرد جدید «سیاست نگاه به شرق» ضرورت آشنایی با جنبه های مختلف این سیاست و اثرات و پیامدهای احتمالی کاربرد آن در سطوح مختلف اهمیت می یابد. به عبارت دقیق تر زمانی میتوان در یک سازمان و نهاد تحول آفرینی کرد که در گام نخست فرهنگ سازمانی آن نهاد به شکل مطلوب بازطراحی شود که این مهم نیز جز با قانونگذاریهای دقیق و هوشمندانه ممکن نیست، لذا در دولت جدید نقش مجلس شورای اسلامی در زمینه سازی تحول آفرینی دولت در سازوکارهای تامین کننده منافع ملی پر رنگ و جدی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید