شعر نو عاشقانه + متن و اشعار احساسی و رمانتیک برای مخاطب خاص

برخی شاعران در سرودن اشعار کوتاه تبحر و توانایی بیشتری دارند یا بیشتر مایل به سرودن شعر کوتاه هستند؛ از طرفی بسیاری از شاعران صاحب نام شعر کوتاه نسرودهاند. استفاده از متن­های چند جمله­ای نیز می­تواند برای شروع یک سخنرانی تأثیرگذار باشد.به نام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم خدایی که داننده­ی رازهاست نخستین سرآغاز آغازهاست به نام آن والایی که زینت زبانها و یادگار جانها از نام اوست. چرخ زدن اغلب به حرکت ستارگان به دور خورشید یا رقص پروانه به دور شمع برای “فنا”-ا در آن تشبیه میشود. با دو غزل به او جواب گفته که ما به جهت اختصار به یک غزل او اشاره می کنیم .

به اعتقاد پژوهشگران حیران خانم تسلط عجیبی بر صناعات شعری داشته و به استقبال شعرای مشهور ایران رفته و اشعار آنها را جواب گفته است . نا گفته پیداست که نامزد او ـ اگر زنده بود ـ به همراه خود شاعره نیز پیر شده بود ولی چون از نظر فلسفی آخرین تصویر ذهنی قبل از جدایی ، تصویر جوانیِ نامزدش بوده لهذا تا پایان عمر او را در همان کسوت جوانی می بیند . حیران خانم به علت احاطه و تسلط کامل به لهجه آذری غزل های قوی تر و پراحساس تری را سروده و گاهگاهی با مهارتی تام به استقبال شاعران بزرگی چون فضولی ، نسیمی ، قوسی رفته است .

«کی جدا خواهی شد از این گله های پیشواشان بز؟ کار خود را ادامه بده و بدان که به جلال و شادمانی که می خواهی می رسی»! اگر دوست دارید سخنرانی خود را با یک شعر عاشقانه دوست داشتن آغاز کنید، هاتف اصفهانی به کمک شما می­آید. و ما در این مطلب از وب سایت سلام دنیا، برای شما گلچینی از زیباترین اشعار عاشقانه مولانا را در مورد عشق برای شما بیان کردیم. در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد مرگ دوست برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نباید زن پسر مردی شود که با این ثروت و امکاناتی که دارد، که میتواند پسرش را به بهترین دانشگاهها بفرستد، به او میگوید بیا با خودم کار کن، پول توی گچ و سیمان است. در مجموعه شعر درباره زمستان و برف سعی کرده ایم تا بهترین و تازه ترین اشعاری را که در این زمینه سروده شده اند تقدیم شما عزیزان نماییم. بیشتر شاعران در زمینه مظاهر طبیعت و فصول مختلف سال اشعاری را سروده اند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این شاعر ایرانی در سال ۱۳۳۸ درگذشت.

مثلا شعر زمستان سروده شاعر بزرگ ایران زمین مهدی اخوان ثالث یکی از این نمون های درخشان به شمار می رود. این کتاب با مقدمه ای به قلم خلیل الله خلیلی منتشر شده، در قسمتی از مقدمه چنین می خوانیم: بیدل می خواهد در این ظرف محدود چنانکه مختص اوست، هنر شاعری خود را در فاخرترین پیرایه آشکار کند، کلمات آن شسته، ترکیبات آن خوشآهنگ باشد، محسنات معنوی و تناسب های لفظی را در آن بکار افگند از محاورات و مثل های متداول و حتی مصطلحات محلی نیز استفاده نماید. شما میتوانید با ارسال متن و عکس تبریک روز مادر یا آهنگهای شاد به مناسبت روز مادر که به این مناسبت گردآوری شدهاند فرا رسیدن این روز را به دیگران تبریک بگویید.

آنها نزد امام آمدند و عرض کردند: آیا آن همه پاداش به معلم رواست که شما در برابر آموزش یک آیه، این همه براى وى فرستاده اید؟ مادر ای غمخوار غم های تنم آنکه با مهرت هم آغوش است منم در زمانی کودکی بودم حقیر پا به پایم آمدی مادر چو شیر مدتی با رنج وزحمت در برم خستگیهایی کشیدی مادرم گر کسی یارم نباشد در جهان یار من هستی تو یاری مهربان خوش بگفت پیغمبر نیکو سرشت زیر پای مادران باشد بهشت حق تو باشد گران بر گردنم زحمتت را من چه سان جبران کنم آرزو دارم نبینی هیچ ملال مادرم فرزند خود را کن حلال میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و روز زن بر شما مبارک باد.

چشمه های مهر در سرهای ایشان روان کردی ! ما نیز در مجموعه شعر درباره زمستان و برف سعی کرده ایم تا بهترین و تازه ترین اشعاری را که در این زمینه سروده شده اند تقدیم شما عزیزان نماییم. این شعر در قالب غزل سروده شده است. لیکن ترجمه بى بدیل آن به شعر منظوم فارسى توسط دکتر بهروز ثروتیان شاهکارى ماندگار است . شعری که در مرکز صفحه وجود دارد شامل چهار سطر می باشد که به صورت مورب نوشته شده است.

برادر نقش پشتیبان و حمایت کننده را در زندگی هر فرد دارد و شاعران مشهور در این زمینه احساسات عمیق و درونی خود را با اشعار کوتاه و بلند را توصیف کرده اند. اما دوست خوب قلب زندگی ست ! اما بدون شک این اثر در حدود سال 1485 میلادی و در دوران حکمرانی تیموریان خلق شده است. شاعران خوب و قوی اما بی ادعایی که با همه عشق و علاقه شون فقط به شعر فکر میکنن و دغدغه شعر دارن. به همه عالمش از من نتوانند خرید…

به من دست نخواهد یافت… دنبلیها در اوایل قرن هفتم ، اندکی بعد از سال 607 ق از شام به ایران آمده و در نواحی «سُکْمَن آبادِ» خوی سکونت کردند . علی اسفندیاری، معروف به نیما یوشیج، در سال ۱۲۷۴ در روستای یوش از توابع مازندران متولد شد. را به بهترین شکل ممکن، بیان میکند. از همین روست که هر گونه تغییر در صورتِ شعر زیبایى و دلربایى آن را پریشان مى سازد بى آنکه شاید به شکل خیالى یا معنى آن لطمه اى بزند .

تعداد زیادی از اشعار اشتباهند و مصرع ها جا به جا شده اند. نیما واژههای مازندرانی زیادی را در شعرش بکار برده است. عجب سرد است هوای نبودنت … در ضمن باید به این نکته نیز اشاره کنیم که کلیه اشعاری که در مجموعه شعر درباره زمستان و برف گردآوری شده اند برای نخستین بار است که منتشر می شوند و تا پیش از این در هیچ کتاب یا وب سایت دیگری انتشار پیدا نکرده اند از همین رو از شما دعوت می کنیم در صورتی که قصد دارید تا حال و هوای زمستان زیبا و برف دلنشین را به خانه بیاورید حتما مجموعه شعر درباره زمستان و برف را تا انتها بخوانید.

همچنین در مجموعه شعر درباره زمستان و برف سعی کرده ایم تا حال و هوای روزهای برفی را کاملا به خواننده این مجموعه انتقال دهیم. تا به حال هیچکس رو مانند تو دوست نداشتم. او به اعتباری دل انسان آگاه و پاک ضمیر را همچون آیینهای، صاف و زلال و بدون زنگار میداند که برای صاف و بیغش بودن آن باید خاموش بود تا صفحة دل همچون صفحة آیینه صاف و به دور از ناخالصی و کدورت باشد که اگر انسان به چنین حال و مقامی دست یافت حقایق هستی در آیینة دلش نمودار خواهد شد.

این زبان حتی در میان کسانی که گویشور بومی آن نبودهاند، همانند ترکان عثمانی در امپراتوری عثمانی یا پشتونها در افغانستان ، برای دورانی زبان رسمی دیوانسالاری بودهاست. یا حکایت های شیرینی که می گفتیم. چنان چه او در تمام خطاب های خود به نامزدش ، حتّی در پیری و در بستر مرگ او را جوان خطاب می کند . مترجم در توضیح هدف خود از انجام این کار بسیار دشوار مى گوید : « زیبایى یک شعر در وزن و آهنگِ کلماتِ همنشین در یک بیت و هماهنگى آواها از نظر نرمى و درشتى و حتى برداشت و فروداشتِ حرکات نهاده شده که ذوق و استعداد هنرمند آنها را به هم دوخته ، است تا خواست دل او را به صورتى مؤثر و دل انگیز بیان کند .

دیدگاهتان را بنویسید