وظایف و سیاست ها

2. لازمه توسعه و عمق بخشی همکاری های اقتصادی ایران با کشوریهای منطقه، تعمیق روابط فرهنگی و اجتماعی با ملتهای آنهاست، این مهم جز با اتخاذ دیپلماسی عمومی و فرهنگی پویا در عرصه سیاست خارجی ممکن نیست، لذا بهبود و تقویت دیپلماسی عمومی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باید در دستور کار دولت جدید قرار گیرد که این مهم را می توان از طریق تجمیع و متمرکز سازی راهبردی نهادهای متولی دیپلماسی عمومی و فرهنگی تا حدود زیادی تامین کرد تا علاوه بر هم افزایی و ارتقاء کارایی آنها از هدر رفت پراکنده و بعضا بی نتیجه منابع ارزی کشور نیز جلوگیری شود. آنها دولت را نهادی اخلاقی میدانستند که برای رشد کامل اخلاقی انسان غیرقابل صرف نظر است. اما آنها که نظریههای خود را تغییر دادند باز در تحلیل، تحلیل دنیاگرایانه ارائه کرده و گفتهاند پای مفهومی به نام ایدئولوژی که ساخت بشر است در میان است. دست برمی داری باز تحریم کرده و می گویند دست از دفاع از مظلومان بردارید. در برخی مواقع، این اطلاعات از برجهای مخابراتی یا کانون داغ Wi-Fi به دست میآید.

ما در جامعه اسلامی باید این دانش را فرمولیزه کنیم. رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: قرآن می فرماید يَٰبَنِىٓ إِسْرَٰٓءِيلَ قَدْ أَنجَيْنَٰكُم مِّنْ عَدُوِّكُمْ وَوَٰعَدْنَٰكُمْ جَانِبَ ٱلطُّورِٱلْأَيْمَنَ وَنَزَّلْنَا عَلَيْكُمُ ٱلْمَنَّ وَٱلسَّلْوَىٰ. دولت اسلامی مفعت محور نیست. دولت توانسته است که شرکتهای بزرگ را برای اجرای ۴۸ پروژه بزرگ با بیش از ۱۷ میلیارد دلار اعتبار پای کار بیاورد و از سوی دیگر مقرر شده است که بانکها نیز به جای فعالیت در عرصههایی مانند خرید ملک، طلا و ارز و فعالیتهای غیرمولد، مشابه سرمایههای خود را به طرف تولید هدایت کنند. لک زائی گفت: پیام پیامبر مبارزه با جهل و خرافات و نجات بشریت بود اما تصمیم به قتل او گرفتند. گفت: وقتی می خواهیم سیستمی را طراحی کنیم باید جای معرفت شهودی، عقلی، وحیانی و غیره معلوم شود. لکزائی گفت: اگر انسانی سلوک را شروع و به سمت خدا رفت، از کثرات به وحدت رسیده و عالم را نشانه خداوند میداند و به خدا متصل شده است. آمریکا، شیطان بزرگ است چون مثل ابلیس تولید شبه علم و دروغ می کند. دانشهای رایج نمی تواند این را درک کند.

رهبر جامعه باید این مسیر سلوک را طی کرده و منزلگاهها را بداند و بعد دست بقیه را بگیرد. او دست گیری میکند و میخواهد بقیه را نیز نجات دهد. برای نمونه ممکن است ما فقط به تعداد کاربرانی که در یک روز فعال هستند نیاز داشته و نیازی به دانستن این که چه کسی در آن روز فعال بوده است نداشته و دادههای کلی برای تحلیل آماری کفایت میکند. Xiaomi با گروهی از شرکتهایی که زیستبوم Mi را تشکیل میدهند همکاری میکند. از دلایل توجه ایران به گسترش روابط با کشورهای اروپای شرقی آن است که این کشورها از تنشهای موجود در روابط ایران و آمریکا تأثیر نمی پذیرفتندو سیاستهای داخلی و خارجی ایران را مورد انتقاد قرار نمی دادند. ۷.فراهم نمودن تمهیدات به منظور تنظیم برنامههای دیدار و ملاقاتهای داخلی و خارجی مقام عالی وزارت با هماهنگی قبلی. «مردم» را نباید طبقات پایین یا یک گروه قومی (ethnos) در نظر گرفت، یعنی اجتماعی در پیوند با خاک یا خون، بلکه جمعی از افرادند که سیاستمداران حرفهای یا مدیران دولتی نیستند. این تغییرات در سیاست حفظ حریم خصوصی، از تاریخ اجرای مشخصشده در اطلاعیه یا تارنما بهکار برده خواهد شد.

بنابراین، تفاوت نظامهای سیاسی، امکان یا امتناع دستیابی به هدف توسعه سیاسی را متنوع و گوناگون میکند، اما این تنوع ساختاری، تحت هیچ شرایطی، عدول از هدف سیاست مدرن که فرض اصلی آن، تأمین قدرت ملی است را برنمیتابد و این بدان معنا است که کار ویژه سیاستمدار، جهانشمول و قابلتعمیم به همه نظامهای سیاسی است. بنابراین، باید دید قدرت سیاسى، در کنار انواع و اشکال دیگر قدرت، چگونه قدرتى است و سیاستبا کدام چهره از قدرت ارتباط مستقیم دارد. آیا علوم بشری و علوم سیاسی رایج این مولفه قدرت را فرمولیزه کرده است؟ این دولت از نظر نظری مبتنی بر عقلانیت است. آنچه را که خدا دوست دارد دنبال کرده و اراده فرد و خدا همسو می شود.عدالت پایه عملی این دولت است. سیاست عدم تعهد مصدق که بیشتر به نام سیاست “موازنۀ منفی” شناخته شده است در پی حفظ استقلال ایران از طریق پایان دادن به سلطۀ انگلیس بود. وی افزود: ما در سیاست و حکومت دنبال پیشرفت و حفظ مردم خود و رسیدن به اهداف خود که تامین نیازهای مادی مردم و نجات معنوی آنها است برسیم. آنها پپسی را تولید میکنند اما فرمول آن را به جهانیان نمی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید